Yeni Bir Rolex Krizi! Bu Kez Adres Futbolun Kalbi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takım Teknik Direktörü Montella’ya doğum günü sebebiyle saat hediye edildiğini söyledi. Saatin fiyatı dudak uçuklattı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’ya doğum günü vesilesiyle bir saat armağan etti. Bu hediyenin maliyeti TFF bütçesinden 770 bin TL olarak karşılandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella’ya doğum günü için verilen saat, yeni tartışmalara yol açtı.

Türkiye’nin Gürcistan karşısında 3-1’lik galibiyetinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Montella’yı arayarak kutlama mesajı iletti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Hocamızın bugün doğum günü. Futbolcular maçı kazanarak ona hediye verdi” diye konuştu.

TFF Başkanı Büyükekşi, konuşmaya katılarak ‘Hocamızın doğum günü. Ona saat hediye aldık’ dedi. Montella, ‘Türkiye galibiyet alarak bana en güzel hediyeyi verdi’ diye konuşurken Büyükekşi ısrarla ‘Saat aldık’ demeye devam etti.

Şimşek’in tasarruf nedeniyle yeni vergileri gündeme getirdiği ortamda Montella’ya hediye edilen saatin Rolex marka olduğu ve parasının TFF kasasından çıktığını iddia edildi.

Gazeteci Tahir Kum, sosyal medya hesabından hediye saat için yaptığı açıklamada “Alındığı Yer: Zorlu AVM, Markası: Rolex, Ödenen para: 770 bin TL… Para TFF’nin kasasından çıkıyor, havasını Büyükekşi atıyor” dedi. Sansürsüz Futbol YouTube kanalına çıkan Kum, şunları söyledi:

“Kol saati alabilirsiniz. Saatin arkasında Montella yazıyor. Çıkın yalanlayın. Deyin ki bunu sponsordan aldık. Hediye alamazsınız demiyorum. Ama bunu kameralar karşısında Cumhurbaşkanı ile telefonda konuşurken söyleyemezsiniz. Ayıptır. Aymazlıktır. Oyuncular orada. Yarın Kerem’in Arda’nın bir futbolcunun doğum günü olduğunda futbolcuya çiçek, yaş pasta veremezsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir